Wymarzony pokój dla dziecka

Wymarzony pokój dla dzieckaUrządzanie wnętrz to ten etap budowy domu, w którym nadaje się jego wyglądowi ostateczny kształt, bardzo wyraźnie odciskając przy tym swoje indywidualne piętno. To bowiem w tym momencie decyduje się ostateczny wizerunek wnętrz, który będzie determinował sposób jego odbioru przez domowników i gości.

Każde wnętrze wymaga jednakże indywidualnego podejścia, co widać wyraźnie, gdy zestawi się ze sobą pomieszczenia o odmiennych funkcjach, np. kuchnię z sypialnią. Funkcja, jaką będzie pełniło bezpośrednio bowiem wpływa na sposób wykończenia, wyposażenie jakie musi się w nim znaleźć oraz dodatki, uzupełniające wystrój.

Sypialnia dzieci

Specyficznym pokojem, łączącym w sobie wiele funkcji, jest sypialnia dzieci. Poza miejscem gdzie pociechy śpią, jest bowiem także pokojem do zabaw i nauki, Z tego też względu należy w nim zmieścić i umiejętnie rozplanować zróżnicowane wyposażenie. Co więcej, z racji takiej, że to pokój dla najmłodszych, również dodatki powinny zostać dostosowane do wieku i zainteresowań lokatora. Aranżacje pokoju dziecięcego muszą więc przewidzieć odpowiednie miejsce na łóżko, biurko, szafki i półki na książki i zabawki, a także komody i szafy na ubrania. Sypialnie, z racji swego przeznaczenia, zazwyczaj nie mają zbyt dużej powierzchni, toteż zadanie nie jest łatwe. Na wszystko jednak można znaleźć sposób.

Aranżacja pokoju

Dobrym pomysłem na zwiększenie wolnej przestrzeni jest przykładowo zastosowanie biurka piętrowego, pod którym zostanie umieszczone biurko z szafkami i półkami, gdzie dziecko może wygodnie się uczyć, mając w zasięgu ręki wszelkie niezbędne przybory i pomoce naukowe. Z kolei innym rozwiązaniem, pozwalającym na zaoszczędzenie miejsca jest wykonanie szafy suwanej, zamiast tradycyjnej, z otwieranymi drzwiczkami. Wolne miejsce można wtedy pozostawić na inne, potrzebne sprzęty. Wybrane dodatki powinny z kolei korespondować z charakterem i zainteresowaniami dziecka. Miłośnik paleontologii powinien więc w swoim pokoju mieć rzeczy związane z dinozaurami, chociażby fototapetę z triceratopsem, bądź diplodokiem. Z kolei młody geograf z pewnością ucieszy się z dużej mapy świata, wiszącej na ścianie. Dodatki nadadzą więc wnętrzu pokoju dziecięcego ostatecznych szlifów, sprawiając, że poczuje się ono jak u siebie.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz