Wyzwania przed rynkiem nieruchomości

Obecne rynki nieruchomości na całym świecie zmieniają się bardzo dynamicznie. Wszystko za sprawą kapitału inwestorskiego, który ponownie wierzy w sens inwestowania w mieszkania i nieruchomości.

Wzrost popytu na mieszkania we Wrocławiu

Nie wszystkie firmy są jednak zgodne co do oceny możliwości zysku na danych rynkach – niektóre po prostu sprzedają mieszkania nowe Wrocław zbyt tanio i zarobienie na nich w obecnej formie nie byłoby jeszcze możliwe. Pod tym względem na sprzedaż mieszkań Wrocław najlepiej wpływa odpowiednia koniunktura, ale także wzrosty wartości mieszkań. Jeśli wszyscy sprzedają mieszkania, a nikt nie chce ich kupować – trzeba rezygnować z własnych zysków, czego nie chce robić absolutnie żaden developer Wrocław. O wiele korzystniej wypada więc budowanie w tych miastach, regionach albo państwach, które przeżywają aktualnie spory boom mieszkaniowy i zapotrzebowanie na mieszkania na sprzedaż Wrocław zdecydowanie rośnie z miesiąca na miesiąc. Przy wysokiej akcji kredytowej ze strony komercyjnych banków możliwe jest wskrzeszenie popytu na nieruchomości do bardzo wysokiej pozycji sprzed kryzysu finansowego – i właśnie do tego dążą praktycznie wszyscy deweloperzy Wrocław na rynku.

Wyzwania, którym musi sprostać rynek nieruchomości

Najważniejsze wyzwania, jakie stoją dzisiaj przed firmami budowlanymi i deweloperskimi działającymi w dużych miastach, to znalezienie gruntu. Działki na cele budowlane i to pod inwestycje charakterystyczne dla tego rynku, to w dużych miastach jak Wrocław już rzadkość. Nie brakuje oczywiście gruntów, ale w terenach podmiejskich, przez co mieszkania Wrocław nowe zbudowane daleko od miejskiego centrum muszą być znów obniżane cenowo, by były atrakcyjniejsze mimo swojej lokalizacji. O wiele łatwiej jest więc sprzedawać bardzo luksusowe apartamenty w centrum miasta. Samo nabycie gruntów pod takie prace jest jednak szalenie kosztowne, a później jeszcze deweloper, architekt czy wykonawca, muszą przestrzegać rozlicznych wytycznych i reguł ustalonych przez miasto, konkretne ustawy czy pozwolenia środowiskowe i budowlane wydane konkretnej inwestycji.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz