Wzory na ścianach?

Bardzo często wykańczając nasze mieszkanie nie zastanawiamy się specjalnie nad kolorami i barwami. Jest to podstawowy błąd, który skutkuje bardzo często tym, że w danych wnętrzach nie czujemy się dobrze i nie traktujemy ich jako odpowiednie miejsca do wypoczynku, pracy czy „ładowania swoich akumulatorów”. Co jest tego powodem i w jaki sposób możemy sobie z tym poradzić?

Odrobina koloru w każdym pokoju

Jednym z najlepszych sposobów na poprawienie malowania w pokoju jest wprowadzenie do niego odrobiny koloru. Nawet najprostsze barwy często powodują uśmiech na ustach osób przebywających w danym pomieszczeniu i sprawiają, że dane pomieszczenie wydaje się po prostu radośniejsze. Najprostszym sposobem na wprowadzenie kolorów jest stworzenie wzorów przynajmniej na jednej ze ścian – mamy wtedy do czynienia ze swoistą ścianą dekoracyjną.

Jak pomalować pokój we wzory?

W najłatwiejszej sytuacji są osoby mogące pochwalić się umiejętnościami malowania czy też rysowania. Wystarczy im wtedy pędzel i odrobina kolorowych farb, aby w kilkanaście minut powstały wzory i projekty będące wspaniałym ubarwieniem każdego pokoju. W innym przypadku możemy posiłkować się sprawdzonymi metodami w postaci sznurka i kredy wyznaczającego poziome paski na ścianach (jeżeli chcemy, aby nasz pokój był upiększony właśnie takimi paskami) czy chociażby specjalnymi szablonami malarskimi.

Wzory do malowania ścian

Wbrew pozorom specjalne szablony wielokrotnego użytku do malowania ścian nie są wcale drogie. Znajdziemy je już za kilka, kilkanaście złotych (wszystko zależy od ich wielkości oraz złożoności danego szablonu) w niemal każdym markecie budowlanym czy chociażby w samych sklepach z farbami.

Podsumowując, samodzielne stworzenie wzorów na ścianach nie jest wcale trudne. Wymaga od nas jedynie odpowiedniego pomysłu i wcale nie musi to być arcydzieło na miarę obrazów Picassa – czasami wystarczą najprostsze paski, figury geometryczne czy po prostu plamy farby, aby stworzyć ciekawą i przyciągającą wzrok wszystkich kompozycję.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz