Zabezpiecz siebie i bliskich

Zabezpiecz siebie i bliskichŻyjemy sobie spokojnie. Jesteśmy zdrowi, mamy stabilną pracę, dach nad głową. Nie martwimy się zbyt mocno, co przyniesie kolejny dzień. W końcu wszystko jest w jak najlepszym porządku. Kiedy jednak stabilizujemy swoje życie jeszcze bardziej, zakładamy rodzinę, kupujemy mieszkanie lub budujemy dom, zaczynamy zdawać sobie sprawę z faktu, że coraz więcej mamy do stracenia. A przy okazji, jakby nas zabrakło, najbliżsi mogą poważnie odczuć utratę nas. Nie tylko pod kątem emocjonalnym, ale i finansowym.

Kiedy się ubezpieczyć

Warto w takim momencie, jeśli nie wcześniej, zastanowić się nad ubezpieczeniem. Produktów jest bardzo wiele. Majątkowe, polisy na życie itp. Samodzielnie poszukujemy w dostępnych na rynku firmach lub oddajemy się w ręce brokerów czy multi agentów, którzy skupiają wiele towarzystw w swoim koszyku. Jest to bardzo przystępny sposób, ponieważ za pomocą zaawansowanej wyszukiwarki, pracownik dobierze produkt najbardziej zbliżony do naszych preferencji. Określi stawki, jakie należy opłacać i kiedy ma to następować, przedstawi kwoty, na jakie polisa zostanie wystawiona oraz poinformuje o szczegółowych warunkach jakie jesteśmy zobowiązani spełnić w każdym przedstawionym przypadku. Następnie, za jego pośrednictwem zawieramy umowę ubezpieczenia i spokojnie możemy odetchnąć ze świadomością, że nasze interesy są zabezpieczone. Nawet jeśli nastąpi konieczność uruchomienia polisy.

Różne formy ochrony

Na rynku ubezpieczeń istnieje jednak dużo więcej opcji ochrony. Nie tylko związane bezpośrednio ze zdrowiem i życiem czy posiadanym przez nas majątkiem. Polisy mają zabezpieczać również nasze pojedyncze rzeczy, samochody, a nawet części ciała, za pomocą których wykonujemy pracę zarobkową. Na przykład palce w przypadku pianistów, nogi tancerzy itp. Możemy również wykupić ubezpieczenie kiedy wyjeżdżamy za granicę, uprawiamy sporty wysokiego ryzyka, w przypadku, kiedy mamy chorobę przewlekłą, a wymaga ona częstych hospitalizacji czy kontaktu z lekarzem (szczególnie w przypadku wyjazdów poza Polskę).
Warto chronić siebie, rodzinę i nasze prywatne skarby. A więc róbmy tak!

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz