Zadbane zęby

Zadbane zębyDzisiaj dbanie o zęby jest łatwe. W sklepach można dostać tyle specjalistycznych preparatów, że czasem trudno jest dokonać dobrego wyboru.

Nawet sam wybór pasty do zębów może zająć dużo czasu. Bo wśród nich są takie, które odświeżają oddech i takie, które zapewniają wybielanie zębów. Nie brakuje i past leczniczych, które na przykład regenerują dziąsła i zapobiegają paradontozie. Są i takie pasty, których zasadniczym celem jest remineralizacja szkliwa.

 Płyny do płukania jamy ustnej

Poza pastami, w drogeriach kosmetycznych dostać można płyny do płukania ust. Te zazwyczaj mają działanie bakteriobójcze i według reklam dopiero dzięki nim higiena jamy ustnej jest kompletna. Poza nimi do czyszczenia zębów są różnego rodzaju szczoteczki do zębów. Tradycyjne i elektryczne. Poleca się też nici dentystyczne, które pozwalają czyścić przestrzenie między zębowe. Takie zaleca każdy stomatolog i każdy ortodonta dziecięcy, bo w takich wąskich szczelinach często pozostaje jedzenie. Ono rozkładając się skutecznie przyczynia się do nieświeżego oddechu i próchnicy. W przypadku dbania o zęby poleca się też odświeżacze do ust i gumy do żucia po posiłkach. Te są niezastąpione, jeśli po jedzeniu nie można umyć zębów. Obniżają pH w ustach i tym samym zapobiegają próchnicy. Te wszystkie środki mają służyć temu, żeby nie konieczne było leczenie zębów i licówki lub inne sposoby a piękny uśmiech.

Wizyty u stomatologa

Poza nimi konieczne są też systematyczne wizyty w gabinetach stomatologicznych. Bo tak naprawdę kontrola taka jest w stanie ustrzec nas przed dużymi ubytkami i borowaniem. Zadbane żeby są dzisiaj bardzo dużym atrybutem. Zwracają uwagę w pozytywnym znaczeniu i ludzie, którzy mogą ładnie i szeroko uśmiechać się, nie wstydząc się za dziury w zębach czy ich braki, są czasem obiektem zazdrości. Bo choć sodki do higieny zębów są ogólnodostępne, to ludzie nie dbają o nie. Boją się dentystów i jeśli się u nich pojawiają to bardzo często na rwanie i po to, żeby zamówić protezy czy częściowe mostki. To smutne, jednak taka jest rzeczywistość zębowa w naszych czasach.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz