Zalety obozów językowych

Zalety obozów językowychNauka języka nie musi być nudna ani męcząca – doskonałym potwierdzeniem tej tezy są obozy zagraniczne językowe, które umożliwiają atrakcyjną i niebanalną naukę języka, zupełni inną niż tradycyjne zajęcia szkolne.

Kontakt z żywym językiem

Nauka języka podczas zagranicznych obozów językowych prowadzona jest przez doświadczonych lektorów. Niepodważalną zaletą imprez językowych jest fakt, że są one prowadzone także podczas wycieczek i imprez integracyjnych, dzięki czemu młodzież ma bezpośredni kontakt z żywym językiem.

Śmiało można więc stwierdzić, że wyjazdy językowe to przysłowiowe połączenie przyjemnego z pożytecznym – uczestnicy przedmiotowych imprez mogą połączyć wypoczynek z nauką, nawiązując jednocześnie nowe znajomości, które nierzadko przeradzają się w trwałe przyjaźnie – nota bene, nierzadko są kontakty o charakterze międzynarodowym.

Warto dodać, że wyjazdy językowe mają na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu z żywym językiem, czyli stworzenie sytuacji, w których uczestnicy zostaną zobligowani przez życie do używania obcojęzycznych zwrotów. Przyznać należy, że jest to działanie mobilizujące do rozszerzania kompetencji językowych, zapewniając doskonałą znajomość języka obcego.

Nauka i wypoczynek

Wyjazdy językowe kojarzą się przede wszystkim z nauką języka obcego. W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, należy jednak podkreślić, że wyjazdy językowe organizowane są w okresie wakacyjnym, który sprzyja szeroko rozumianemu wypoczynkowi.

W praktyce oznacza to, że wyjazdy językowe dopełnione zostały szeregiem dodatkowych atrakcji, wycieczek i imprez integracyjnych, tworzących sytuacje sprzyjające wykorzystywaniu umiejętności językowych.

Godne polecenia są przede wszystkim zagraniczne wyjazdy językowe, podczas których uczestnicy imprezy mogą poszerzać kompetencje językowe, nawiązywać nowe znajomości, poznawać ciekawe miejsca, a także mieć bezpośredni kontakt z inną kulturą. Zdobyte podczas wakacyjnych wyjazdów umiejętności z całą pewnością sprawdzą się w codziennym życiu.

Więcej informacji na stronie https://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz