ZUS nie zapewni nam tego co prywatne firmy ubezpieczeniowe

ZUS nie zapewni nam tego co prywatne firmy ubezpieczenioweIluż to osobom przejadło się nieustanne użeranie się z ZUSem i wszystkimi podmiotami pokrewnymi, w przypadku których egzekwowanie należnych nam funduszy bywa bardzo uciążliwe, a czasem wręcz i nie możliwe.

Walczenie o swoje prawa

Mamy oczywiście możliwość wystąpienia na drogę sądową, ale jak łatwo zgadnąć, będzie nam niezwykle trudno wygrać z ZUSem, który jest przecież placówką publiczną i rządzi się niejednokrotnie swoimi własnymi prawami w sądownictwie. Dlatego warto sobie jest zaoszczędzić potencjalnych rozczarowań i nieprzyjemnych konsekwencji w przypadku niemożności otrzymania określonych funduszy, które w naszym mniemaniu się nam należą z ZUSu. Obecnie powstaje coraz więcej prywatnych podmiotów w naszym kraju, które działają na zasadach zbliżonych do tego jak działa ZUS, z tą jednak istotną różnicą, że egzekwowanie należnych nam funduszy w ich przypadku, jest znacznie łatwiejsze niż ma to miejsce w starciu z ZUSem. Podpisywane przez nas umowy z nimi na świadczenie nam określonego rodzaju ubezpieczenia są zdecydowanie prostsze i szybsze niż w przypadku zwiększania naszych ubezpieczeń w ZUSie. Stanowi to jeden z głównych powodów, przemawiających za wybieraniem właśnie tej formy ubezpieczania się na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych, którym każdy z nas może przecież ulec.

Dobre ubezpieczenie

Godne zaufania ubezpieczenie powinno zostać spisane na specjalnie umowie w dwóch egzemplarzach dla każdej ze stron i powinno być sporządzone w obecności notariusza lub osoby, która poświadczy autentyczność zawieranej umowy oraz jej wydźwięk prawny. Korzystając z niepublicznych firm ubezpieczeniowych powinniśmy także pamiętać o tym, aby nie popadać w zbytnie zaufanie dla naszego usługodawcy. Warto jest prześledzić najbardziej popularne oferty ubezpieczeniowe firm, które już długo znajdują się na rynku i mają wyrobioną renomę. Możemy także skorzystać z preferencyjnych ofert firm, których staż na rynku firm ubezpieczeniowych nie jest specjalnie bogaty, pod warunkiem, że mamy pewność co do ich legalnego działania. Wszak to im powierzamy nasze pieniądze.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz