Zużyty olej – i co dalej?

Zużyty olej – i co dalej?Czy ktoś zastanawiał się nad tym, co dzieje się z olejem samochodowym lub takim spożywczym, który jest już przepalony i nie nadaje się do zużycia? Przecież takiego nie można wylać do kanalizacji, bo byłoby to bardzo szkodliwe.

Co w takim razie dzieje się z takim olejem? Sprawa nie jest taka skomplikowana. Otóż olej silnikowy, jaki zostaje po wymianie, najczęściej jest zlewany do specjalnych beczek. Takie znaleźć można w niejednym warsztacie samochodowym. Tutaj w określonym termonie odbywa się odbiór zużytego oleju w ramach takich usług olej ten jest przepompowywany z beczek do specjalnych cystern. Usługi takie oferują specjalne firmy, które skupem zużytego oleju się zajmują. Skupy takie zajmują się skupywaniem nie tylko oleju samochodowego. W takich punktach przyjmuje się też zużyty olej spożywczy. Oczywiście taki składa się w innych pojemnikach niż ten silnikowy.

 Dostawcy oleju

W każdym przypadku skup oleju, żeby mógł dobrze funkcjonować, musi nawiązać współpracę w wieloma punktami, które zapewnią mu zużyty olej. Tylko wtedy skup oleju może liczyć na odpowiednie ilości niezbędnego mu materiału, jakim dla niego jest zużyty olej właśnie. Na szczęście znalezienie dostawców nie jest trudne. Są nimi bowiem wszystkie punkty, gdzie dokonuje się wymiany oleju silnikowego. W żadnym takim miejscu przecież nie oddaje się klientom zużytego oleju. Ten zlewany jest w odpowiednie zbiorniki i oddawany na skup. W podobny sposób postępuje z olejem punkty gastronomiczne. W takich odbiór zużytego oleju odbywa się regularnie, bo te nie zawsze mają warunki ku temu, żeby zużyty olej spożywczy przechowywać. Jest to nawet nie wskazane ze względów higienicznych.

Regularni dostawcy

Dlatego też skupy oleju mają regularnych dostawców oleju. Po taki oczywiście skupy jeżdżą same, bo dysponują one specjalnymi samochodami, które ułatwiają ich transport i pobieranie. Są to specjalne cysterny, które sprawnie przepompowują zużyty olej i zapewniają mu bezpieczeństwo podczas transportu. Są one specjalnie zabezpieczone i dzięki temu nic się z nich nie wylewa.

Przeczytaj również:

Dodaj komentarz